KARCZMA MUZYKANCKO


Witojcie syćka ftorzy radzi widzicie ciekawom muzyke , śwarnyk muzykantow , nolepse jodło i godne uherskie trunki , to jest pokrzepienie dlo dusy i ciała.
       Klub Muzyczny i karcma „Muzykancko” połozona jest u podnóża Tatr w malowniczej miejscowości Poronin należącej do południowej części Podhala zwanej też „Skalnym Podhalem”   

      Restaurację prowadzi znany na Podhalu  muzyk i folklorysta Maciek Rybka. Od urodzenia tu zamieszkały i rozmiłowany w góralszczyźnie. Choć jest specjalistą od góralskiej kuchni , od lat jego pasją jest muzyka. W „ Muzykanckiej ” połączył obie pasje i dzięki temu możemy tu nie tylko „godnie pojeść”, ale i posłuchać muzyki góralskiej w najlepszych wykonaniach .

      
 

 

W Karcmie Muzykanckiej witajom  Wos piyknie goralski wystroj, regionalno strawa i ciepło domowo atmosfera.
Elementy drewniane i zdobienia wnętrza wykonali znani  twórcy ludowi, i co ciekawe som to tyz muzycy: Tadeusz Stasik, Szymon Chyc- Magdzin, bracio Pieter i Paweł Majek, Grzegorz Jaciow, Bartek Ponikwia, Kuba Zięba, Kuba Gąsienica-Giewont, Wojtek Staszel, Jyndrek Krol, Mateusz Etynkowski, Jurek Gocał (obrazy na śkle) i inni wtórym wielki Bog zapłoć.
         Uwidzicie u nos zdjęcia znanych goralskik a i z syrokiego świata muzykow z ftorymi miołek przyjemność grywanio.
        Jest i wesoło galeryjo ftoro zyje i siy ozrosto. Mozecie usłyseć w nasyk progak oryginalne nagrania z muzykom goralskom, węgierskom, słowackom, cygańskom cy bałkańskom.

    
  

Mozno  posmakować tu tradycyjnej kuchni nasyk przodkow jak „Moskole z masłem”,”Kwaśnice na żeberkach”, ”Kiska swojsko z grólami i kapustom po goralsku”, cy tyz dzisiejsych przysmaków jak „Caprese po nasemu z bundzem”, ”polywki bryndzowej z pierożkiem francuskim”, ”Muzykanckiego zawijańca”cy tyz „Baraniny od Swagra pieconyj z kością”.
  Jacy ludzie taki świat i tak tyz „Muzykanckom” tworzą osoby z wielkmi zyciowymi pasjami „ftorzy fcom widzieć i slyseć więcej”.

Moim marzeniem jest, żeby  Karcma  „ Muzykancko ” była miejscem spotkań ludzi związanych nie tylko  z muzyką ale też z poezją, gawędą, sztuką w szerokim tego słowa znaczeniu, sportem, górami i naturą, słowem z umiłowaniem „syćkiego co piykne i dlo cego worto zyć …”

Piykniy pytomy ku nom!
                                                                     Maciej Rybka.